Aktuální dění Pro nováčky

Postavy 

Magie 

Herní mechanismy 

Výroba, předměty 

Hraní role Města a území

Neobyvatelná města 

Informace
rss trubači

Co je nového?

Tady se objevují novinky související přímo se samotnou hrou. Najdete zde nové královské zprávy a vyhlášky, informace o probíhajících questech, informace o turnajích a zápisy do Andarijské kroniky.
Víte, jak odkazovat na novinky?

vše - quest - turnaj - zpráva - vyhláška - kronika - města - vyhledávač δ

29.03.09, 00:53 odkaz přidal(a) Nessie
obrazek
Osud nebohého Tomáše
Vykonávat práci v dole není žádná sranda, své o tom vědí horníci Roman, Pepa a Tomáš. Aby uživili svoje rodiny musí den co den dřít v dolech po celém císařství. Jaké mají štěstí, že mezi sebou nalezli opravdové přátelství. Každý den spolu chodili do práce a večer se navraceli domů. Dnes tomu nemělo být jinak - avšak, Tomáš se neukázal.
"Hele, Romane, kde vězí Tomáš?", zeptal se netrpělivě Pepa.
"Kdybych to věděl, tak jsme pro něj už dávno šli."
Vzájemě se na sebe podívali.
"Včera, když jsme šli domů, povídal něco o dole, kam by chtěl jít zkusit kopat. Co jen to bylo za důl?"
Pepa se nachvili zamyslel. "Zcela určitě Andorský druhý. Jasně si na to pamatuju."
Nemuseli nic říkat, protože jejich myšlenky byly stejné. Vydali se k onomu dolu.

Byli nadohled vchodu do dolu, přesto se jim zdálo podivné. Přišli blíž a nemohli uvěřit. Našli svého kamaráda Tomáše, ale také již věděli, proč nemohl dnes přijit. Jeho tělo, nedalo se to jím nazývat, bylo zdeformované. Jako by jej něco drtilo v těsném objetí. Stáli nad tělem jako zamenělí, neschopni pohybu. Pořádně nevěděli, co mají udělat. Roman se už chtěl rozhoupat, že tělo Tomáše odnesou domů, aby ho mohli pochovat, upoutal jeho pozornost dětský křik a pláč, který vycházel zevnitř dolu. Váhavě nakoukl dovnitř a další rána. díval se na záda obrovské hory kamení. Když se rozhlédl kolem zjistil, že ta hora není sama. Po celé jeskyni se ozýval ten pláč, co trhá srdce. Kolos kamení se pomalu otáčel Romaovým směrem, ten se rychle sebral a utekl ven. Chytil Pepu za loket a utíkal s ním pryč. V dostatečné dálce se zastavil a pověděl mu, co viděl. Shodli se na tom, že by měli informovat někoho výše postaveného...herolda nebo rytíře. Ti snad dokáží pomoct, mysleli si.
Ostrou chůzí se vydali do Andoru. Vyptávali se měšťanů kde najdou nějaého rytíře nebo herolda. Dá se říct, že měli štěstí, protože jeden z nich jel kolem. Běželi za ním,ale nedohonili ho. Utrápeně se vrátili zpět do města, kde potkali chlapíka. Ten se je snažil vyslechnout. Pověděli mu,co se stalo jejich kamarádovi. Během vyprávění přijel blíž nějaký elegantně oblečený muž. Dozvěděli se, že je to rytíř Vox. Znovu vyprávěli vše co viděli a co se stalo. Rytíř Vox slíbil, že se tam zajede podívat se skupinkou lidí. Nenutil je, aby šli s nimi, chápal je. Popřáli jimhodně štěstí a ať jsou opatrní. Poté se Roman s Pepou vydali za Tomášovou manželkou, říct jí tu strašnou událost.


ostatní

Valid CSS Valid HTML 4.01 Transitional 

© Copyright 2002-2020 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist