Aktuální dění Pro nováčky

Postavy 

Magie 

Herní mechanismy 

Výroba, předměty 

Hraní role Města a území

Neobyvatelná města 

Informace
rss trubači

Co je nového?

Tady se objevují novinky související přímo se samotnou hrou. Najdete zde nové královské zprávy a vyhlášky, informace o probíhajících questech, informace o turnajích a zápisy do Andarijské kroniky.
Víte, jak odkazovat na novinky?

vše - quest - turnaj - zpráva - vyhláška - kronika - města - vyhledávač δ

29.08.15, 21:47 odkaz přidal(a) Trist
obrazek
Příchod Gelliety Ries
K opuštěnému thyrskému obchůdku dorazila žena vedoucí koně, hojně naloženého velkými zavazadly a krabicemi neznámého obsahu. Zavazadlo z vlastních zad svalila na práh, otevřela dveře svým vzhledem vypovídající, že jsou již déle nepoužívány, a stanula v nepříliš prostorném pokoji. V prvním okamžiku ji napadlo, že vymetání pavučin zabere minimálně hodinu.
Po několika dnech vybalování a zařizování se již všude po domě blýskaly naleštěné baňky a kádinky, pečlivě urovnané na svých místech, desítky flakónků v přesných řadách, po zdech vyvěšené svazky cizokrajných bylin a jiných rostlin nechávaly místnost provonět příjemnou směsí vůní.
Naposledy překontrolovala zánovní bedny na klíč, ukrývající ty nejvzácnější složky určené jejímu dílu. Klíče navlékla na dlouhý blýskavý zlatý řetízek, obepnula jím svůj krk a nechala je zmizet ve svém bujném výstřihu.
Z další bedny vytáhla oblíbený fialový inkoust a ozdobný psací brk. Na předem připravený růžový papír, jemně vonící po růžích s neznámým sladkým nádechem, začala úhledným písmem psát:

Vážení obyvatelé zdejší země.
Dovoluji si Vás vyzvat k možnosti snadného výdělku, či pozdějším štědrým slevám na svůj sortiment vonných vodiček, známých jako parfém. Mou prosbou na Vás je prostý sběr rozličných rostlin rostoucích po zdejších lukách a lesích či pralesích. Konkrétně potřebuji doplnit zásoby o čerstvé čajové lístky, květy levandule, růží, lilií, fialek, jasmínu, šeříku, jahod a orchidejí, a plody citrusů. Připomínám, že vše potřebuji pouze v čerstvém stavu, očištěné a bez kořenů.
Své úctyhodné příspěvky mé práci, prosím, vkládejte v jednotlivých pytlíčcích do truhly umístěné před mým obchodem kousek od thyrské tržnice.
Pro odměnu za svou práci přidávejte pergamen podepsaný svým ctihodným jménem, či mne neváhejte zastihnout osobně.

S přáním snadného sběru
Gellieta Ries

ostatní

Valid CSS Valid HTML 4.01 Transitional 

© Copyright 2002-2020 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist