Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Bestiář

V tomto bestiáři naleznete většinu andarijské fauny. U každého stvoření naleznete správný název, popis, obrázek a přibližnou tabulku s přehledem vlastností.

Seznam druhů z kategorie Pralesní:Pralesní papoušek

ak už název napovídá, žijí v pralesích. Na vysokých stromech si stavějí hnízda. A když se někdy podíváte do koru stromů, můžete tam spatřit přímo karneval barev.

Druh Síla Obratnost Inteligence Krocení
Zvíře Velmi malá Velmi malá Velmi malá Lehké


img

Obří žába

Andorští alchymisté jednoho dne vyrazili na sběr vzácných rostlin do bažin, a byli velice udiveni tvorem, na kterého tam narazili. Tvarem se podobal žábě, ale byl značně vyššího vzrůstu. Jeden zdětinštělý alchymista tohoto tvora dokonce považoval za zakletého prince. Podrobné zkoumání jeho života však prokázalo, že se jedná opravdu o druh žáby, kterému bylo v lese již moc sucho a vydal se do bažin. Z tamějších výparů dostal hodně živin a důležitých prvků a tak rostl a rostl, až se prozatím zastavil na současné velikosti drobného medvěda. I když však vypadají hrůzostrašně, živí se jen přesličkami a shnilými větvemi a pokud nejsou podrážděni, nejsou člověku nebezpečné.

Druh Síla Obratnost Inteligence Krocení
Zvíře Podprůměrná Podprůměrná Podprůměrná Lehké


img

Gorila

Mnohočlenné tlupy goril, sedících v džungli a žužlajících banán - to je obrázek, který se dá vidět celkem běžně. Gorily dělají v tlupách všechno, samostatný úsudek je potlačován. Někteří barbaři si do pralesů chodí léčit mindráky tím, že učí hrát chudáky gorily šachy a moc se potom baví, když gorila místo na g5, táhne pěšcem do své pusy. Přihlouplý smích ale dokáže tlupu rozzuřit do té míry, že začne skákat a vřískat, až na pasece nezůstane pařez na pařezu a vtipálek si běží domů vyprat ušpiněné kalhoty.

Druh Síla Obratnost Inteligence Krocení
Zvíře Průměrná Průměrná Průměrná Střední


img

Krokodýl

Krokodýl je pánem řek v teplém podnebném pásu. Taktéž bažiny jsou jeho oblíbeným domovem a útočištěm. Je to výbroný lovec s vytříbenou plaveckou technikou a smrtící silou svých čelistí. I když působí trochu nemotorným dojmem, dokáže vyskočit tak rychle a tak vysoko, že je to často to poslední překvapení v životě zvědavých tvorů, včetně lidí. Překvapivé výsledky studie těchto tvorů ukázaly, že se jim daří velmi dobře i místech sušších. Jeden páreček byl například spatřen na pláži, což vědce vyloženě šokovalo.

Druh Síla Obratnost Inteligence Krocení
Zvíře Průměrná Průměrná Průměrná Střední


img

Obří ropucha

Obří ropucha je specifický druh žáby obří, který vyrostl ještě více než prosté obří žáby. Ropuchy jsou také mnohem víc slizké a nepříjemné na dotyk a smrděj, takže jejich krocení se podaří jen nejodolnějším jedincům se silnou vůlí. Pravým domovem těchto obřích obojživelíků jsou bažiny, občas se ale objevují i v lese nebo naopak ve vodních tocích. Jejich nejoblíběnější potravou je neopatrný hmyz - ve velkém množství, ale jinak pro ně platí, že slupnou, co najdou....tedy i mrtvého člověka....

Druh Síla Obratnost Inteligence Krocení
Zvíře Podprůměrná Podprůměrná Podprůměrná Střední


img

Panter

Panter, vznešený to obyvatel tropické džungle. Jeho stylem boje je čekat trpělivě v úkrytu, třeba i několik dní, a pak bleskurychle vystřelit a překvapit nicnetušící kořist silným kousnutím. Proto je téměř nemožné vidět zahlédnout pantera bez dřívější přípravy a důkladného soustředění. Jeho krásná černá srst z něj ale bohužel dělá jeden z nejvíce žádaných artiklů mezi zkušenými pytláky.

Druh Síla Obratnost Inteligence Krocení
Zvíře Průměrná Průměrná Průměrná Střední


img

Puma

Puma je obyvatelkou teplých oblastí. Běhá si po pralese, pak zase po travou porostlých pláních a hledá nějaké jelínky, na kterých by si smlsla. Ačkoliv není tolik silná, její velmi rychlé nohy a ještě rychlejší stisk čelistí na choulostivém místě z ní dělají velmi obávaného tvora.

Druh Síla Obratnost Inteligence Krocení
Zvíře Průměrná Průměrná Průměrná Střední

Valid CSS Valid HTML 4.01 Transitional 

© Copyright 2002-2021 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist