|
Seznam druhů z kategorie Lesní:
Černý medvěd
Černý medvěd je blízkým příbuzným medvěda hnědého, lišící se prakticky jen barvou své srsti a uměním se schovávat. Tento tvor se, i přes své velké rozměry, dokáže schovat skoro všude, kde jen trochu stínu. Za to vděčí hlavně své kožešině, které ale bohužel vděčí i za to, že je ještě více loven než jeho hnědý bratr. O mírumilovnosti u medvěda černého ale nemůže být řeč. Když je vyrušen při své oblíbené činnosti, tedy rybaření, dokáže hnát narušitele pěkných pár desítek kilometrů. A když ho někdo v jeho výborném úkrytu přehlédne a šlápne mu na nohu či ocas, může si být jistý bojem na život a na smrt. Bohužel, díky zmenšení výživné hodnoty ryb se plemeno černých medvědů neustále oslabuje, tak boj s narušitelem končí často smrtí tohoto roztomilého medvídka.
Divoké prase
Prase divoké je chytřejší, než jeho domácí kolega. Jednou jeden pár utekl řezníkovi z pod kudly a vydal se do lesa, kde založil rodinu. Postupně pomáhal utéct i ostatním domácím pašíkům, až se jim podařilo založit nový živočišný druh, který je nesmírně opatrovnický a na svá mláďata nedá dopustit..proto když potkáte v lese bachyni s mláďaty, dejte se raději nazpět...
Hnědý medvěd
Medvěd hnědý je typickým obyvatelem andorských lesů. Je to mírumilovný tvor, který ze všeho nejraději lízá med. Nepohrdne ani rybičkou, ale sladké má radši. Jeho největším nepřítelem jsou lidé, kteří ho často loví pro jeho kožešinu, ze kterých si šijí deky a oblečení. Proto se dnes ani nelze divit, že v případě člověka svou mírumilovnou povahu přehodnotí a může i zaútočit.
Jelen
Jelen je králem lesa. Jeho paroží je symbolem moci a jeleni jsou si toho vědomi. Proto někdy až tvrdohlavě vystavují své trofeje na obdiv, místo toho, aby utíkali před lovci nebo šelmami. Časté boje s nepřáteli ale udělali z jelena nečekaně těžkého soupeře, schopného odvrátit i malou smečku vlků.
Laň
Dlouhé štíhlé nohy a velmi rychlý krok nebo i skok, to je hlavní výhoda laně. Většinu času tráví schovaná, přežvykujíc trávu. Při nebezpečí ale na nic nečeká a vydává se na útěk, protože jinak by se moc dlouhého věku nedožila.
Zajíc
Dnes již je nepotkáváte tak často, ale bývaly doby, kdy jste neabsolvovali výlet do přírody, aniž byste potkali alespoň eset malých ušáčků, pelášejících si to někde po poli nebo po mýtině. Jak si ale farmáři začali ohrazovat svá políčka, odskákali postupně zajíčci ze země andorské a ti co zůstali, se naučili dobře skrývat, takže potkat dneska zajíce v lese není samozřejmostí...
Horská koza
Má delší srst než její nížinná příbuzná a je otrkanější. Umí i pořádně nabrat na rohy, když si nedáte pozor. Takže pozor, pozor na kozy. Zvlášť když je budete chtít nutit k dojení. Těmhle horským čiperkám se do postávání na místě a čekání, až si pohrajete s jejím vemínkem, vůbec nechce.
Králík
Jsou malí, jsou roztomilí, jsou heboučcí, ale svůj palouk v lese si tak oblíbili, že ho velmi neradi budou opouštět, aby se stali vašimi mazlíčky, ledaže dybyste měli s sebou orla.
Vrrk
Nejstrašnější ze všech psovitých šelem jsou vrrci. Jsou mnohem silnější než jejich známější příbuznía také zákeřnější. Žijí jen ve velmi malých smečkách, protože i sami sobě jsou nebezpeční. Jsou agresivní a krvelační a velmi rychlí. Když se někho rozhodnou uhnat, je velmi vysoká šance, že se jim to podaří. Jako typický příklad šelmy se vrrk živý syrovým masem, dále se od nich musí držet všichni obyvatelé lesa, protože útočí skutečně na každého.
Šedý vlk
Na rozdíl od obyčejných vlků tento vzácný druh nevyhledává smečku. Žije ve skupince o pár kusech a skoro celý svůj čas tráví pěkně ve stínu, skrytý od dění v lese. I když je primárně masožravec, nepohrdne ani jablíčkem či jiným kusem ovoce…ale běda zajícům, kteří v nepozornosti stopnou před vlez do vlčí nory.
Liška
Liška je psovitou šelmou podobnou vlku, je ale mrštnější a naopak slabší. Kolují i pověsti o její chytrosti až mazanosti, a asi na tom něco bude. Liščímu druhu se totiž podařilo zmizet na dlouhou dobu z očí andořanů, aby si mohl žít spořádaným životem a pobíhat volně mezi nic netušícími skřety v blízkosti Havantu.
Medvěd grizly
Nejnebezpečnější z medvědů, které jsou tady k mání. Medvědi rodu grizzly jsou velmi silnými obyvateli lesů. Jsou to všežravci, ale přednost dávají hlavně čerstvě ulovené zvěři. Nejsou příliš inteligentní, takže místo zvěře často útočí i na lidi, což jim často vychází, ale má to za následek výpravy na medvěda zabijáka, při kterých ročně umírají hordy těchto šelem.
Vlk
Pakliže byste hledali v Andarii zvířem které se zdržuje ve smečkách a společné síly a zájmy staví nad svoje soukromé blaho, pak je to jistojistě vlk. Celá smečka čeká v úkrytu a pak společně vyběhne lapat svou kořist. Mnoho nicnetušících zajíčků poznalu ostrost vlčích špičákůa sílu stisku jejich čelistí. Smečka má svoje pravidla a svoji vnitřní strukturu, ale pro laika není možné rozeznat, který z živočichů je vůdcem a kdo je jen obyčejný řadový vlk...
Bílý vlk
Vlk bílý, neboli také sněžný, je obyvatelem zasněžených plání. Mnoho barbarů považuje za symbol štěstí uviděti ve dne bílého vlka, jak si pobíhá po sněhem zaváté planině a jeho hebké lesklá srst se vlní díky poryvům větru.
Horský lev
Horský lev je vzdáleným příbuzným lva obyčejného. Liší se ale od něj hlavně tím, že se rozhodl pro nebezpečný život mimo teplou savanu a raději vyhledává místa s vyšší nadmořskou výškou. Zhoršené povětrnostní podmínky a také celá řada starostí související s pobytem v horách měly za následek zešednutí, pro lva tak typické, žlutohnědé srsti. Nová barva mu však skýtala mnohem větší šanci ukrýt se v hornatém terénu... Ovšem andorští vědci a vynálezci jsou všehoschopní. Rozhodli se, že šedá barva nepříluší jménu lev a zapracovali na látce, která aplikovaná na srst nicnetušícímu zvířeti, vyvolala reakci, jejímž cílem bylo odbarvení lva na blond(viz obrázek). Křížením s nepotřenými jedinci se pak barva srsti navrátila do původního, žlutohnědého stavu
Kamzík
Jelen karibu
Laň karibu
Bažant
Koroptev
Obří štír
Lední medvěd
Polární liška
Veverka
Fretka
|