Aktuální dění Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Hecton Murdin

-> Charakterník

Byl teplý letní den a mladý Hecton si hrál venku se svými vrstevníky. Když z ničeho nic se seběhly nad oblohou mraky a začal pršet ohnivý déšť. „Hectone! “ zakřičel otec na syna. Ale už bylo pozdě. Něčí meč probodnul otcovou hruď, který spadl bezvládně na zem. Hecton viděl nějakou bytost co vypadala jako popálená a která se k němu pomalu přibližovala. Až byla těsně u chlapce prudce zvedla ruku a dotkla se chlapcového obličeje. Byla to taková neskutečná bolest, že Hecton omdlel. Když se z mdlob probudil postava tam už nebyla, vlastně tam už nebyl nikdo. Všude okolo byly ohořelé trosky domů a po cestičkách se váleli mrtví lidé a několik metrů od něj i jeho vlastní otec. Hecton už neměl sílu se dále dívat na tu spoušť. Zavřel oči a pomalým krokem se vydal pryč z vesnice.
Po pár minutách klopýtnul a upadl. Otočil se zpět a zjistil, že vesnice se už ztratila za kopcem. Pouze stoupající kouř připomínal ony hrůzy, které se tam udály.

Uběhlo už spoustu let. Hecton už skoro zapomněl na podrobnosti co se onoho dne staly. Pouze si pamatoval tvář té ohořelé postavy a neskutečnou bolest po které má dodnes divnou jizvu skoro přes celou tvář. Procestoval spoustu míst a pořád šel dál a dál. Kde se zastavil, tak pomáhal se sklizní a nebo nějakými opravami. Vždy jeho pomoc uvítali a vždy provedl práci jak málokdo.
Jednoho dne se ale rozhodl. Už nebude dále utíkat před minulosti jako do teď. Je pravý čas, aby se někde usadil.
Hned druhý den došel do nejbližšího města s přístavem a nasedl na první loď, která byla k dispozici.

Plavba trvala dlouho. Dny, týdny, měsíce? To už nevěděl. Jediné co věděl, že to v dáli je skutečně pevnina. Prošel kousek světa a zjistil, že zde mají domov jak lidi, elfové ale i jemu podobní barbaři. Svět co bude domovem i pro něj...

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
prozatím žádné komentáře
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:

© Copyright 2002-2020 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist