Aktuální dění Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Kejty

-> Charakterník

obrázek postavy"mami, tati, muzikanti už jsou ve městě!" rozrazili se dveře a vběhla Kejty do místnosti. "dojeli až z daleké Andarie, budou tu hrát na jarních slavnostech"při těchto slovech prohrabovala svůj šatník a začala vyhazovat části oblečení po podlaze. "musime na ty slavnosti co nejdřive vyrazit, jdu pro otce." a vyběhla z místnosti.

Jarní slavnosti se ve městě Elmond se konají rok co rok už po tisíce let. Toto malé městečko se rozprostírá na úpatí skaliských hor a samotni elfové si vybudovali své domovy přimo do výklenků samotné skály.
Slavnosti trvaly 12 dnů a 12 nocí, kdy Kejty protančila a prozpívala mnoho z nich. Když se slavnosti chýlily ke konci nesla to s těžkým srdcem a snažila si užit každou vteřinu těchto vzácných dní. Poslední večer kdy se dojedl i ten poslední elfský chléb,dopila poslední láhev vína a poslední hosté se začali vytrácet z honosného sálu. Hrál na podiu Elyon, mistr bard, poslední píseň Elfích králů. Kejty ho tiše sledovala a vychutnávala si každý tón jeho písně. Když dozněla, všiml si Elyon, že zůstali v sále s Kejty sami.
Pohledl na ni a oslovil ji:"tobě se nechce domů? slavnosti už končí."
Kejty se zastyděla :"Nechce se mi mistře, je mi moc líto že už je konec.
Elyon: "však na další rok budou nové slavnosti"
Kejty:"ja vím, ale je to až za dlouho a vaše hudba je tak krásná"
Elyon:"děkuji ti, vše co umim mě naučil můj otec a toho zase ten jeho" pousmál se.
Kejty:"a směla bych si také zahrát?"
Elyon:"ale jistě tu maš moji flétnu" podal svou flétnu
Kejty po se po ni natáhla s roztřesenou rukou. Krátce si ji prohlížela, flétna měla na sobě krásně vyrité ornamenty a byla vyřezana z pravého elfského dřeva. Přiložila si ji k ústům a nechala se unášet tóný, které se linuly z flétny. Byla plně zabraná do hudby, že si nevšimla jak se celý sál rozzářil hřejivým světlem. Když dohrála, sál opět pohasl do svitu svicnů, které byli rozprostřeny po mistnosti. Elyon ji s užasem po celou dobu sledoval.
Elyon: "tohle jsem už dlouho neviděl" pousmál se.
Kejty na něj nechápavě hleděla "a co jste neviděl mistře?"
Elyon:"Kejty máš neskutečné nadaní, se kterým se rodí jen ti nejvyznamnější z nás bardů, někdo tomu řiká dar od Nistry. A v tobě tenhle dar je, tobě je hudba přimo určena. Musiš se toho ale mnoho učit. A cesta učení elfské hudby je dlouhá a trnitá."
Kejty:" a mohl by jste mě učit vy mistře Elyone? Miluji hudbu každy den když se probudim myslim na ni když uleham broukam si ukolebavky, které mě naučila má matka."
Elyon si zapalil dýmku a tiše přemyšlel, nevnímajic pohled Kejty, která čekala na jeho odpověď.
Elyon: "mohl bych tě vzít do svého učení, ale zítra odpolouvám zpět do Andarie a ta je odsud vzdáléná mnoho dní plavby."
Kejty: "tak já popluji vámi mistře!"
Elyon: "dobře, pokud jsi plně rozhodnuta, budu tě zitrá čekat v přistavu, ted už si jdu lehnout, zitra mě čeká naročný den."
Kejty ještě ten samý večer oznámila rodičům co se ji přihodilo a své rozhodnutí nasledujicí den odpolout, ti dlouho nesouhlasili, ale po dlouhem náléháni svolili. Pomohli ji sbalit pár potřebných věci na cestu. Matka ji dala krajich chleba na cestu a otec par zlatek do začatku. Když ulehala Kejty naposledy do své postele nemohla dlouho do noci samým vzrušením usnout.
Druhý den se rozloučila ze svými nejbližšími a už čekala v přistavu na loď mistra Elyona.
Když vkročila na palubu jestě na posledy pohlédla na své rodné město, s myšlenkou, že se jednou vrátí jako mistr bard. A vykročila vstříc novému dobrodružství.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Vesi - 3

Takový milý příběh...má velký potenciál rozvoje, ale autor(ka) se rozhodl(a) pro kratší verzi nevadí. Co však vadí, je (ne)úprava. Diakritika, překlepy, i to napomáhá čtivosti. Co takhle redakce a přidání pokračování / vedlejší linky?
Lilien - 3

I když na tom tolik nedbám, v tomhle případě jsem taky pro úpravu. Někde chybí tečky na konci věty, někde chybí mezery, velká/malá písmena dáváš, jak tě napadne, atp. Po úpravě zvážím hvězdičku navíc. Pěkný příběh, i když děj není zrovna nepředvídatelný. :)
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 3: 2x

© Copyright 2002-2020 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist