Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Decay

-> Charakterník

obrázek postavyStarší holohlavý muž s plnovousem, se procházel po sněhové plánině, nikde nic, jen občas kus dřeva vyčnívajíc ze sněhu nebo nějaký ten kámen. Bylo to už několik dnů co opustil svou rodnou vesnici, zdrcen tím že poslední osoba,které se spolu s ním podařilo utéct zemřela, propil několik nocí. Žal v jeho srdci by se slovy nedal popsat, v hlavě se mu přemítal celý život. Muž se posadil na kámen a hleděl do země, pomalu začalo sněžit, muž však seděl dál a na okamžik dokonce zavřel oči.Když v tom slyšel blížící se kroky neznámých postav, než však stihl cokoliv udělat, ucítil krátce však intenzivně tupou ránu zezadu do hlavy.

Probral se až spoutaný v jednom z tunelů hluboko v odlehlé jeskyni.Rozhlíží se zmateně, když spatří v koutě mezi pavučinami krčit se provazy svázanou drobnou postavu s očima převázanýma hebkou černou látkou. Nehýbe se, ale cár pavučiny, jenž pravidelně odvívá slabým dechem z tváře, potvrzuje známky života.

Z pukliny v navlhlém stropě vše pyšně pozoruje vypasený pavouk. Posledních pár dní pracoval na pavučině, aby až bude v nouzi, mohl své nové návštěvníky v klidu spořádat. Ve svém úkrytu se nemá čeho obávat a podobně odhozených lidí již spořádal desítky. Šťávy, které do své oběti vstříkl, již začínají působit...

Několik hodin na to tunelem prochází vysoký muž v kroužkové zbroji. Vědom si spoutaného muže na zemi, ani se nezastaví, jen utrousí cizí řečí několik nadávek, odplivne si a pokračuje v chůzi. Když už je ovšem téměř z dohledu, náhle se zastavuje a vrací se zpět. Odměřeně si prohlíží spoutanou osobu.

"Hlupáci, copak si tu člověk musí udělat všechno sám?"brble si vysoký muž pro sebe

Otírá meč od pavučin a důkladně muže zkoumá."Tebe já přece znám a moc dobře".Vyruší jej však blízké řinčení zbraní a narychlo odbíhá od spoutaného muže.

Pavouk, celou dobu číhající ve stropě pro případ, že by musel o svou kořist bojovat, si chloupky na pedipalpech mlsně čistí svá klepeta...

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
prozatím žádné komentáře
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:

© Copyright 2002-2022 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist