Aktuální dění Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Truls Rohk

-> Charakterník

obrázek postavy**PRACUJE SE NA TOM**

Jako každý malý kluk chtěl být Truls rytířem, obzvlášť pro to, že jeho otec byl také vojákem ač pouze řadovým. Často se stávalo, že jejich domácnost navštívil nějaký z tátových vojenských kolegů. Nejraději měl Truls toho jménem Stilk, byl to výborný vypravěč a leckdy si, jak říkal Trulsův tatínek, své historky dost přibarvoval, ale to posluchačům většinou moc nevadilo.

Jednou když si Truls hrál se svými kamarády, jako již mnohokrát, na vojáky. Každý třímal svůj klacek a máchali po sobě s nimi. Se stala věc, která mu úplně změnila život, možná by se vojákem býval stal a možná by zemřel v nějaké bitvě. Při hře totiž zlomil svému kamarádovi klackem ruku. Když se vraceli domů Truls měl už velice slušnou představu o tom co bude následovat, věděl, že už několikrát ho maminka napomínala, aby takových her nechali, jelikož jsou nebezpečné. A navíc válka prý není žádná hra. Tušil, že příjde nějaký trest, jen nevěděl jaký.

Samozřejmě se jeho maminka velice zlobila a rozhodla že na další dva měsíce nastoupí do učení u svého dědečka, místního všeuměla, tak aby neměl čas na další hloupé hry. Trulsovi bylo v tu dobu pouhých 12 let a tak z toho nebyl vůbec nadšený, protože jak znal svého dědu, věděl, že na kamarády nebude mít vůbec čas.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
prozatím žádné komentáře
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:

© Copyright 2002-2020 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist