Aktuální dění Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Curan

-> Charakterník

obrázek postavyPo lesích v okolí Lewanu se ozívá lehké šustění, spíš jen takové sem tam občas, že to ani ptáčka nevyplaší. Náhle na jedné mýtince zpozorní jelen. S břinknutím tětivy z houštiny vylétne šíp následovaný psem a pak další šíp. Pes se snaží držet Jelena na mýtince a z houštiny se vyloupne lovec v kořené zbroji s lukem v ruce a dalším založeným šípem. Ozve se další zasvištění šípu vzduchem a jelen padne k zemi. Pes se vrátí poslušně k lovci a čeká na svou odměnu. Lovec dojde ke své kořisti, odloží luk a vytáhne dýku. Pak pomalu a pečlivě vyvrhne úlovek, stáhne ho z kůže a rozporcuje maso. Hodí kousek svému věrnému pomocníkovi, ten radosti zavrtí ocasem a pustí se do dvé odměny. Pak lovec rozdělá oheň a zbytek masa upeče a uschová do batohu. Když je práce hotva, uklidí po sobě, vezme svuj luk a vydá se dál do lesa.
Večer pak u světla lucerny, žvíkajíc pečené maso, vyřezává nové dříky a přidělává jim letky. Vyrábí nové šípy na příští lov.
Tak tohe je Curan, samotář, lovec.
Od mala se toulá přírodou, zkoumá zvěř a snaží se ji co nejvíce přiblížit. Jediné co ho živí je lov. I když loví jen protože nic jiného neumí, aby se tim uživil. Neni těžké zabít, ale nezabíjet, a proto většinu času tráví spíš procházkami po okolí Lewanu a jen pozoruje. I když zloději a lapkové se před ním musí mít napozoru, hlavně když se ho pokusí obrat. To se pak z mírumilovného elfa stáva velice nepříjemný soupeř a takový boj obvykle končí smrtí. S trochou štěstí a umu, většinou pro zloděje. Kéž by ze světa zmizeli, tací zaprodanci, co ničí a kradou.
Co je ještě horší než zloději, jsou nemrtvý a skřeti, pokud narazí na nějakého tak hned sáhne po luku a střílí seč může.

I když nejraději si povídá s dalšími elfy o mnohem mírumilovnějších záležitostech a jak sám říká: "Nikdy se nespěhá tolik, aby se nenašla trocha času na přátele a elfy obvzlášť"

Jeho umění se pomalu zlepšuje, i když opravdu pomalu. Pravdou je, že Cúran má na vše dost času. Život je dost dlouhý na to, aby se muselo spěchat. Ale naopak je dost krátký na to, aby promarnil poflakováním se a nic neděláním.
Už teď dovede vyrábět vynikající šípy a luky, i když je dělá většinou pro sebe a své přátele. Ovládá luk i meč tak, aby se dokázal ubránit a nalovit si jídlo a aniž by se cítil zahanben přiznává, že se skřety, medvědy a většímy zvířaty volí spíše taktiku udržet si je od těla. To však neznamená, že čas od času neuloví osamělého medvěda nebo neprožene pár skřetů. Vždyť jeho otec byl vynikající lovec a starší bratr sloužil v královské gardě. Jen kdyby Cúran nechtěl tolik poznat svět až se zatoulal do Lewanu. Narozdíl od otce i bratra uznává přeci jen víc klidu a míru a zde mu přišlo, že by svůj sen o klidném živodě mohl prožít. Brzy však vystřízlivěl a musel se začít ohánět, tím jediným co uměl, aby se uživil. Jeho sen v něm stále dřímá a čeká na vhodnou příležitost k realizaci.
__________

Už je to víc jak dva roky, co se Curan rozhodl přestat cestovat a rozhodl se žít v Lewanu. Z jeho občasného lovení menší zvěře a sem tam jelena, kvůli obživě, se naučil několik nových dovedností a zlepšil se nejen ve střelbě. Konečně může hrdě prohlásit, že se o sebe dokáže postarat. Stále sice musí chodit denně do lesa, aby si vydělal na nájem, ale už tam nechodí, aby lovil zvěř. Né že by sem tam něco neulovil pro svoji potřebu, ale většinu času v lese tráví procházkami, nebo znepříjemňováním života otrokářům. Co to musí být za stvůry, když chytají uvězňují a dokonce zabíjejí ostatní pro zábavu nebo pro peníze. Pokud se však vyhrnou na Curana, obvykle to pro ně znamená přehmat, který díky své umíněnosti mnohdy zaplatí životem. Ne že by to Curana těšilo, lovit lidi, ale bránit se bude a alespoň bude o několik "zlých" míň.
I když v lese potkává i mnohem horší věci než otrokáře a lapky. Stvůry které by měli tlít v hrobech a přeci se prochází po lese a prahnou po krvi. Nemrtvé, které Curan doslova nahání, jen co narazí na jejich stopu. Pokud je donucen přílišnou přesilou ustoupit, mohou si být jisti, že se brzy vrátí, aby je sprovodil ze světa.
Občan na cestách narazí na další poutníky, se kterými pak prochází les a společnými silami jej čistí od netvorů a vyvrhelů, kteří napadají pocestné. Tato se seznámil i s Attanonem. Mladým hraničářem, se kterým si padli do noty. po několika společně strávených dnech jej Curan přijal jako bratra a nabídl mu společné bydlení v jeho novém domě. Attanon neváhal nabídku přijal. Konečně se Curanovi začal plnit jeho sen a klidném životě. Pořídil si malé stádečko oveček a začal se věnovat vybavování domova. Jenže v žilách mu kolující krev jeho rodu ho nenechala dlouho klidným. Brzy vzal opět luk a vyrazil do okolních lesů. Když se vrátil, nesl sebou nějaké čerstvé maso a několik věcí, které ukořistil lapkům v lese.
Ano nyní byl Curan spokojen, mohl chodit do lesa, když měl chuť a ne z nutnosti obživy. Měl pěkný dům, sice bez většího vybavení, ale přeci jen to byl konečně domov. Přítele, který mu byl bratrem. Dokonce zaplatil jednomu obchodníkovi aby prodával jeho zboží.

Jen co se zabydlel, jak to tak bývá, začal přemýšlet co by ještě chtěl. Jeho vize se zjevila vzápětí. Chtěl si pořídit skutečně vlastní dům a postavit si jej na nějakém pěkném místě. A že jich při svých toulkách po lesích potkal spoustu. Vzápětí se vrátil ze svých snů a začal uvažovat reálně. Než si vydělá na vlastní dům, tak to potrvá dlouho a pak ještě bude muset sehnat povolení k jeho stavbě. To však nezakalilo jeho mysl, ba naopak ho to pobídlo k větší snaze. I když to znamenalo získat více zkušeností a větší množství zásob, aby mohl svůj sen uskutečnit. Tak se rozhodl začít tím prvním .. vrátit se k přírodě a rozšířit své dovednosti.

Po letech, které trávil návratem k přírodě, jeho skutečnému domovu, se navrátil do Lewanu a začal zjišťovat, jak se svět za ty roky změnil. Stará města zmizela nebo se změnila k nepoznání. Milovaný Lewan se stal bludištěm mezi skalami. Připadal si jako úplný nováček v novém světě. Ale Stará přátelství vydržela. Curanova cesta se za nedlouho střetla s Attanonovou a opět začali společně obcházet lesy a zbavovat svět nebezpečných stvůr. A hlavně plánovat jak získají dost surovin na stavbu skutečně vlastního domu.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Argorion - 2

Velmi slabe 2. Hodnoceni srazi cetne chyby na tak maly objem textu, nelogicnosti (lovec samotar co si nejradeji povida s elfy?), a v neposledni rade take celkovy sloh, ktery je psan stylem "z kostlivce si vydela 2.5 zl na najem a z jelena ziska 3 kusy kuzi", zkratka zadna stylistika pouze suche popisovani progressu postavy.
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 2: 1x
známka 3: 1x

© Copyright 2002-2020 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist