Aktuální dění Pro nováčky

Postavy 

Magie 

Herní mechanismy 

Výroba, předměty 

Hraní role Města a území Neobyvatelná města Informace

Havant, rolnická vesnice (město spláchlo a zatopilo obrovské tsunami)

havant

Havant, vesnice, jež sama sebe nazývá rolnickou. Zemědělské zaměření tohoto místa je vidět na první pohled - farmy, roztroušené na předměstí Havantu jsou obklopeny mnoha poli a políčky, na nichž tamější obyvatelé pěstují nejrůznější plodiny. Jádro vesnice leží na ostrově, ležícím nedaleko pevninského pobřeží. Na ostrov se nejlépe dostanete po nově vybudovaném pevném mostu přes havantskou úžinu. Starostovské sídlo naleznete na sousedním ostrůvku, kam vede druhý, ještě novější most.

Zdejší obyvatelé, jak už bylo řečeno, pěstují nejrůznější zemědělské a magické plodiny, které zužitkovávají na Andorských nebo Thyriských trzích. Havant leží zhruba stejně daleko od obou těchto měst. Přestože vesnice leží na ostrově, námořní doprava zde nenachází velkého uplatnění - západní pobřeží Andarie je totiž oproti východnímu nepoměrně zaostalé. Rybolov praktikují zdejší obyvatelé pouze jako svůj koníček, svá pole by za nic nevyměnili.

V Havantu se vyrábějí nejrůznější druhy alkoholických nápojů - tamější hospoda je vyhlášená široko daleko, snad proto že patronát nad ní je tradiční záležitost úřadujícího starosty. Ve vesnici kromě banky, hostince a převozníka můžete najít mnoho obchodníků, kteří se zaměřují převážně na zemědělství a řemeslnou výrobu, stejně jako obyvatelé tohoto místa...

09.03.12, 10:15 mesto odkaz přidal(a) Správce Henry
obrazek
Evakuace města
Občané Havantští,

Touto zprávou bych rád pobídl k odchodu z předměstí ty, jenž tak ještě neučinili. Předměstí je sužováno masivním vlnobitím a obrovskýma zničujícíma vlnama. Půda je již notně podmáčená a hrozí zhroucení celého předměstí do moře. Odějděte, dokud můžete. Nemůžeme se rovnat síle Andarisjkých moří. Domy zase postavíme, pole znovu osejeme, ale lidský život je to co obnovit nedokážeme.

Správce Henry, Ductor řádu Templářských rytířů

*pečeť správce města Havant*

08.02.12, 00:17 mesto odkaz přidal(a) Správce Henry
obrazek
Havant v obležení chladu
Občané Havanští.

Tímto doporučujeme všem obyvatelům Havantského ostrova, aby přenesli svůj majetek na pevninu.
Neb události minulých hodin ukazují, že příroda je mocná paní a není mnoho šancí se jí stavět na odpor.

Pro obyvatele našeho ostrova je zřízen náhradní domov v baráčku číslo 1. na předměstí.
Banka bude v brzkých dnech přesunuta naproti tomuto domku do čísla 14.

Dále. Tímto vyhlašujeme sbírku na pomoc obětem záplavových vln. Truhla na vaše příspěvky je prozatím umístěna u Kamenné věže na konci Havantu.
Budeme vděčni za jakýkoliv kus teplého oblečení či čehokoliv jiného co nám pomůže.

Na závěr bych vás ráda uvědomila o zřízení Pomocných sborů pod mým velením.
Dobrovolníci, kteří by se rádi zařadili do těchto řad, nechť mne prosím vyhledají.
Budeme vděčni za každou pomocnou ruku.

Pro správce Henryho, Ductora řádu templářských rytířů a lid Havanský sepsala Melaroccina. Radní města Havant.

*pečeť správce města Havant*

23.01.12, 22:32 mesto odkaz přidal(a) Správce Henry
obrazek
Barbarský sněm
Nadešla doba ukončit minulost a společně budovat novou budoucnost. Doba znovuzrodu barbarů!

Tuto neděli zveme barbary ke společnému stolu pod ochranou Ilerenských hradeb.
Hodujte s námi! Jídla a pití bude dost. Pro statnější možnost vybojovat divočáka a sud piva!
Varujeme však každého: na sněmu budeme projednávat budoucnost rasy, žádná agrese a zbraně nebudou tolerovány a budou považovány za neúctu, s náležitým trestem.

Začínáme při setmění, v 6 hodin!

Za Drungor vyhlásil správce Henry
29.12.11, 20:30 mesto odkaz přidal(a) Správce Henry
obrazek
Novinky v Havantu
Vážení občané Havantu,

vzhledem k příchodu zimy, jsem se rozhodl pro zlevnění polí na polovinu jejich původní ceny, toto bude trvat do doby než pole rozmrznou. Dále bych rád oznámil zřízení komunikačního krystalu u portálu, kterým můžete kontaktovat příslušné orgány v případě ohrožení. Zneužití krystalu bude tvrdě trestáno! Nakonec bych rád vyhlásil zahájení výběrového řízení na post herolda namísto pana Isildura, jenž z osobních důvodů nemá čas tuto funkci svědomitě zastávat. Zájemci mě mohou naleznout ve večerních hodinách v Havantu, popřípadě v Ilerenské pevnosti.

Henry, Ductor Templářský a prozatimní správce Havantského panství
19.12.11, 21:29 mesto odkaz přidal(a) Menhit
obrazek
Nový správce
K dnešnímu dni dochází v Havantu ke změně na postu správce města. Na mou osobní žádost se jím do doby zklidnění situace v císařství stává Henry, rytíř Templářského řádu.

Kilias
*pečeť císařství*
16.10.11, 18:18 mesto odkaz přidal(a) Správce Silmor
obrazek
PIVNÍ STEZKA
Brány Havantského pivovaru jsou znovu otevřeny!. Pivovar je již hotov, a v plném provozu. Proto vás, veškerý lid vyzívá k přípravám na chmelovou stezku!

Zkouška se skládá z hlavní neobvykých disciplín- všichni zájemci, nechť si přivedou své kousavé mazlíčky a změří své síly ve stínů pivovaru. Při této zkoušce, bude připravená pro účastníky i diváky, sázková kancelář. Zájemci, nechť se hlásí sládkové Kathrině, nebo vhazují své svitky u sídla starosty. Nejlepší a nejsilnější kousavé čtyřnohé zvířátko bude odměněno věcnou cenou, stejně tak jako jeho majitel.

Druhá discipína se bude konat v sálu pivovaru- tam ať se o své štěstí a možnou kuráž pokusí porovnat samotní občané mezi sebou. Celý turnaj bude provázen sázkami, nechť vám přejí kostky, aneb vyšší bere vše!

A obecná zkouška, pro veškeré příchozí, jest zátež všech známých a pro mnohé neznámých druhů piv, a hor jídel..

Přijďte si i vy, projít svou chmelovou stezku, dne nedělního dvacátéhotřetího měsíce října tohoto roku, úderem osmé hodiny večerní. Vstup je v ceně 10 zlatek z důvodů poplatků na sklo, a úklidu. Za chmelovou stezku, sepsala sládková Kathrina Althere.

Pivní stezka se koná pod záštitou a patronátem města Havant. Další informace naleznete na Císařské vývězce.

Silmor, rytíř templářský a prozatimní správce havantský
18.09.11, 19:19 mesto odkaz přidal(a) Správce Silmor
obrazek
Havantské pivobraní a Turnaje
Všem se moc omlouvám, ale mistři truhláři nestihli dodat co měli a proto se pivobraní odkládá na úterý 20. záři 2011. Kdy proběhne od 20 hodiny večerní.

Turnaj Heroldů

Jak již bylo hlášeno, proběhne ve středu 21. záři v Ilereské aréně. Turnaj bude probíhat formou duelů, kde budou soupeři určeni losem. Posledni dva přeživší se stanou heroldy Havantu.

Pravidla: Zakázano je mezi jednotlivymi boji se vzdalovat a doplňovat své zásoby lečiv a jiných lektvarů. Dále zabijet cíleně koně soupeře. A co se týka bojových technik, je povoleno vše.

První Ilerensko-Havantský turnaj trojic

Probíha v druhé Ilerenské areně ve stejnou dobu co turnáj o Heroldtsví. Zápisné čini 100 zl za skupinu. Vybrane zápisné si odnáši vítězná trojice včetně trofeje, kterou bude vyznamenána. Pravidla jsou totožná jako u turnaje heroldů. Však ještě jedno pravidlo se přidává a to jest, že bojovník jež tělo své opustí se již nesmí navrátit do boje. Jedinou vyjimkou je pokud ho k životu přivede jeden ze členů jeho skupiny.

Všeobencé informace

Zákonik Havantu dostal svou finální podobu a ta bude brzy oficialně zveřejněna. Po té bych chtěl, poprosit zájemce o členství v havatské jízdě, nechť mě vyhledají. Po městě se začínají dít nepravosti, vrahové se nám zde nerušeně prohánějí, terorizuji slušné občany a návštěvniky.

Silmor, rytíř templářský a prozatimní správce havantský
13.09.11, 21:06 mesto odkaz přidal(a) Správce Silmor
obrazek
Havantské pivobraní
Milí spoluobčané Havantu a Andarie. S lítostí vám musím oznámit, že práce na obnově pivovaru se protahují. A tak první havantské pivobraní proběhne až tuto neděli 18. září léta páně 2011 od 18. hodiny. Zváni jsou všichni, kdo se chtějí poveselit a zbraně své nechat odpočinout. Vstup je volný.

Silmor, rytíř templářský a prozatimní správce havantský

- 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 -

Jak šel čas...
 • Henry 19.12.11 - 3/2012 (dosazen císařovnou)
 • Silmor 2.9.11 - 18.12.11 (dosazen rytíři – regenty )
 • Melaroccina 16.8.11 - 1.9.11 (dosazena po puči cechem Lovců)
 • Jorini Laerion 3.7.11 - 15.8.11 (ustanovena císařovnou, bez podpory obyvatelstva)
 • Aishlyn 06.01.11 - 3.7.11
 • Upadlík 24.06.10 - 05.01.11
 • Aishlyn 1.5.07 - 23.6.2010
 • Lord Gryzzly 20.10.06 - 30.4.07 (dvě období)
 • Amador 1.2.06 - 19.10.06
 • Arkantos 31.10.05 - 31.1.06
 • Banet 31.05.05 - 31.10.05

Valid CSS Valid HTML 4.01 Transitional 

© Copyright 2002-2018 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist