Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace
zapis

svitek

Kronika andarijských dějin

Na této stránce naleznete odkazy na nejrůznější historické prameny popisující dějiny zemí andarijských, jejich sounáležitostí i obyvatele v nich žijící.

- Questy - Kronika -

~ Aessei, Alhuzr, Magmimt ~

Rozhovor.
Alhuzr smutně pohlédl k Aessei. Naše prokletí přetrvává, i když můj lid již oprášil zašlost klenotů a opět jim dodal jejich lesk a třpyt.
Magmimt po jeho pravici souhlasně přikývla. Snad je to tím, že ostatní ještě nedokončili obnovu. Odmlčela se. Aessei přelétla pohledem z jednoho na druhého. Ano, snad, anebo je za naším prokletím něco jiného. Snad, kdybychom odčinili alespoň částečně naši vinu za onu bitvu, snad pak by nám bylo odpuštěno a došli bychom věčného pokoje. Snad bychom přestali být zatraceni.
Magmimt se zachvěla. Odčinili tu spoustu zbytečných smrtí jen kvůli svému rozmaru? Možná bychom mohli pomoci ... Já a mí Elfové jsme malinko mrštněší , Aessei ovládá fyzickou podstatu a Alhuzr a jeho Lidé mají větší cit pro pro duševní sílu. Což tak uzavřít dohodu o dočasné podpoře jedné rasy jedním z nás? Ale na které rase to vyzkoušíme? odvětil Alhuzr. Aessei se zamyslela. Co pro tentokrát nechat rozhodout samotné rasy? Alhuzr, Aessei a Magmimt spolu nekolik minut zaujatě hovořili. Dobrá, ujednáno jest! Dohoda zněla takto:


Ta frakce, která dokáže v nejkratším čase projít tajuplné podzemí, mezi obyvateli Andarie známé jako Ďáblovo znamení do pátého dne po nejbližším úplňku, získá po nějaký čas přízeň jednoho z nás, s výhodami, které z toho plynou pro ni i celou její rasu.
dne 03.03.09 zapsal(a) Fénix
ornament
Pět dní po úplňku ....
Gratuluji k vítězství. pronesl Alhuzr s viditelnou trpkostí v hlase.
I já gratuluji. přidala se Aessei a loktem dloubla do Alhuzra.
Magmimt s úsměvem přešla trpkost jejich gratulací, protože sama moc dobře věděla, jak každý z nich si přál, aby právě jeho rasa byla tou vítěznou.
Ale ale snad bychom se zase nehádali? Vzpomeňte si jak dopadla naše poslední pře. významně se odmlčela.
Já se nechci hádat nemám to zapotřebí. odsekl Alhuzr, . mumlal si pro sebe.
Aessei se pousmála a jemně ho pohladila. Jen se neboj ani Barbaři nepřijali moji výzvu, jediní kdo ji přijali byli Elfové. Tak tak přikývla Magmimt Jediní Elfové. Ale musíte uznat, že zase naopak šli několikrát a tak si vítězství zaslouží právem. Nebo naše dohoda už neplatí?
Samozřejmě platí. přisvědčil velmi energicky Alhuzr a Aessei přikývla.
Elfové vyhráli na plné čáře.
Magmimt se usmála a tiše dodala Pro tentokrát vyhráli, ale už mám další nápad. Pojď te blíž ať jej proberem a třeba příště vyhraje někdo z Vás.
dne 23.03.09 zapsal(a) Fénix
ornament
Setkání s královnou Magmimt
Dnes v podvečer mě odvedla od mého večerního sepisování úředních listin velmi nezvyklá událost. Ve svitu svíčky se zjevila postava útlé elfky, která se představila jako Magmimt, královna našich elfích předků. Po krátkém rozhovoru jsme byli přeneseni do místa, kde neexistuje prostor ani čas... ocitl jsem se v místnosti, kde u velkého stolu seděly další dvě postavy - král Alhuzr a královna Aessei. Díky štědrosti a přízně našich předků a zručnosti Menel Sangy, která vyhrála sázku panovníku z dob minulých, může každý elf ve svých žilách pocítit sílu a soudržnost své rasy. Nechť si každý elf toho daru užívá po celý následující měsíc!

Vzpomeňte na členy Menel Sangy, díky kterým můžete požívat této výhody.

Sepsal Kiran Nasir
dne 24.03.09 zapsal(a) Fénix
ornament
Nad pohárem vína.
Magmimt se spokojene usadila k velkému stolu a pousmála se. Alhuzr na ni pohlédl a zašklebil se.Tak kdy nás končně seznámíš s tím nápadem? Klidně hned. Odvětila mu Magmimt.
Můj napad je jednoduchý až prostý. Nebude se jednat o žádný průchod nebezpečím nebo tak podobně. Pro tentokrát NE. Alhuzr se zájmem pozoruje Magmimt a snaží se vyčíst z její tváře na co myslí. Aessei vystoupala po schodech s džbánem vína a hned spustila.Tak o nás bez nás? To si nezaslouží ani Barbaři Magmimt mávla rukou a ukázala na prázdné místo naproti sobě. Aessei přijala místo a zahleděla se na ostatní. Tak co jsi vymyslela? Tak už se konečne pochlub.
Magmimt se zhluboka nadechla a zčala plynule hovořit.
Můj nápad je ten že mezi sebou uzavřeme další dohodu za stejných podmínek jako minule. Rozdíl však bude v tom že nyní se nebude jednat o průchod nebezpečím, ale půjde více o cit a um. Po světě běhá zatím jen jedna zvláštní ovečka, ale brzy kni přibyde další.a pak další a ta rasa která jich získá do 30 západů slunce nejvíce získá pak naši přízeň Magmimt se odmlčela a pohlédla na společníky.
Alhuzr bouchl pěstí do stolu a začal se šíleně smát Ovce říkáš ... Ale jo proč ne aspoň se lidé při hledání protáhnou Aessei se naklonila nad stul na kterém je rozložena mapa a tiše pronesla. Ukaž nám kde máš tu tvoji zvláštní ovci. Magmimt ukázala prstem do jedné časti mapy. Nyní je zde ale až ji někdo najde další se může objevit někde úplně jinde za určitý čas.Tomuhle stvoření říkáš zvláští ovce? Uchechtla se Aessei. Takhle vypadá zvláštní ovce. a něco neslyšitelně zamumlala. A sněhově bílá ovečka během jediného mrknuti oka změnila svoji barvu.
Černá ovce ??? vybuchl smíchy Alhuzr. Tak tu snad nikdo nepřehlédne. Ikdyž ....?
Jsem ráda že se vám můj nápad zamlouvá. Až uplyne 30 západů slunce poznáme která rasa bude mít nejvíce oveček. Prohodila s úsměvem na tváři Magmimt a dolila všem další pohár vína.
dne 28.03.09 zapsal(a) Fénix
ornament
Ovce
Kam se poděla lidská hrdost? Kde je lidská touha a soupeřivost? rozčílil s Alhuzr a praštil pěstí v plátové rukavici do stolu. Ten pod náporem energie prasknul.
Ale no tak. Chlacholila jej Aessei. Zatímco Magmimt se raději odvrátila od rozuřeného Alhuzra a po špičkách přešla z jeho zorného úhlu.
PROČ u Athona PROČ ... To lidé už ztratili poslední zrnka svého bývalého lesku? Stydí se snad za to že jsou lidé? PROČ ???? Ale já to tak nenechám. Moji následovníci musí povstat a navrátit lesk lidské rase. Alhuzr několikrát přešel přes místnost a postupně zněj začala vyprchávat jeho zloba. Však se neboj i moji Barbaři měli oproti Elfím 27 jen 10 ovcí. Snažila se ho chlácholit Aessei. Lepší 10 než žádná. Zavrčel vztekle Alhuzr. Ale já to tak nenechám už mám plán. Nejdřív se nedokázali postavit jednoduché hrozbě a teď ani jedna ovce. Odmlčel se Alhuzr ... .
dne 27.04.09 zapsal(a) Fénix
ornament
Alhuzruv hněv.
Alhuzr se rozhlédl po temné místnosti a vztekle odkopl cosi po podlaze do kouta. Tak nejen že lidé nesehnali ani jednu ovci. Ještě ten zpropadený elf si vybral moji přízeň! PROČ, u Athona, PROČ .... Vztekle přešel na druhou stranu místnosti, kde znovu nakopl jakýsi přemět který s kovovým zadrnčením odlétl zase někam do tmy. Dal jsem vám slib a ten dodržím. Můj hněv pozná každý z lidského rodu. Hlupáka před Magmimt a Aessei ze mě můj lid dělat nebude.
dne 12.05.09 zapsal(a) Fénix
ornament
Krásné odpoledne.
Alhuzr se zahleděl do žáru odpoledního slunce a přivřel oči. Teplo slunečních paprsků prostupovalo jeho tělem a on se po dlouhé době zase usmíval.To by mohlo jít. Proč mne to jen nenapadlo dřív. Aessei a Magmimt pojďte sem za mnou. Zakřičel kamsi přes rameno. Mám plán a chci se o něj s vámi podělit.Aessei pohlédla na Magmimt a ukázala k východu z budovy. Půjdeme? Magmimt přikývla a potichu dodala Jsem ráda, že to toho mrzouta už částečně přešlo. Jsem zvědavá, co nám chce. A následně vykročila za Aeseei, vstříct slunečním paprskům.
Alhuzr počkal ještě několik vteřin, zhluboka se nadechl a spustil svůj připravený monolog. Jak víte, lidé se již dvakrát nezůčastnili turnaje a mne to rozčílilo. Aessei přikývla zatímco Magmimt se pousmála. A tak jak víte, teď jsou v mé nemilosti. Hořce se pousmál a přelétl pohledem z jedné na druhou.Ale všeho dočasu. Dám jim šanci získat zpět moji přízeň. Stačí aby se zformovala skupina alespoň 10 lidi a nastřádali deset tisíc zlatých minci a pak mne jejich vůdce vzdal čest, tak jako ji vzdal tobě Magmimt, ten tvůj Nasir. Ale Alhuzre, co když se těch lidí sejde víc a budeš mít více skupin?Nesměle prohlásila Magmimt za souhlasného přikyvování Aessei. Přeci nechceš, aby proti elfům a barbarům soupeřilo více skupin lidí. To by nebylo fér. Život jaký vedou není fér, ale neboj se proti vám postavím jen jednu skupinu a to tu, která se mi bude nejvíce zamlouvat a získá zpět moji důvěru. Dobrá tedy. Přikývla Aessei S tím souhlasím, ale v tom případě Ti nebude vadit Alhuzre když dalši kolo bude jen mezi barbary a elfy. Alhuzr se hluboce zamyslel a po několika minutách přikývl na souhlas. Dobrá tedy pokud souhlasíte vy i já souhlasím s vaší podmínkou Magmimt kývla na souhlas následně pokynula Aessei a vydala se zpět do chladna budovy. Vstoupila do chladivého stínu, oslepena sluncem přehlédla jakýsi předmět na podlaze. Ten po jejím nakopnutí s drnčením odletěl pod stůl, kam se pro něj Aessei sklonila. Tak co říkáš na turnaj jen mezi námi? Magmimt souhlasně přikývla.Co bych říkala popřeji ti hodně štěstí. Ovcí sice barbaři neměli mnoho, ale teď by se mohli polepšit. Aessei se pousmála. A mne právě napadlo o čem bude další kolo turnaje ...
dne 21.05.09 zapsal(a) Fénix
ornament
Dalsi souboj ?
Tak truhly jsou umístěny. Usmála se Magmimt Přesně jak jsme se dohodli. Tři jsou pojmenovány podle elfů tři podle barbarů a jsou umístěny na území co spravují. V každé truhle je 10 párů plátových rukavic.Ale jen jedny jsou zvláštní a speciální. Aessei se pousmála při vzpomínce na včerejší dohodu kterou učinila s Magmimt. Ano přesně tak jen jedny jsou jiné. A teď jde o to jestli tvá a nebo má rasa ty rukavice bude mít v držení v následujících 21 dnech déle.To já jsem také zvědavá jak se stím elfové poperou a kolik času si nechají ony rukavice u sebe a i jak rychle se jich budou zbavovat a nosit je do truhel u tvých barbarů. Také věřím že pochopí že v okamžiku kdy si ony zledované rukavice odevzdají tak si mají vzít jiné a donést je do své truhly tak aby v každé truhle byl téměř pořád stejný počet rukavic.To je přeci logické a pochopí to přeci každý ne? Dobre jsme dohodnuty o přízeň tentokrát mohou zase soupeřit jen členové frakcí. Stejně jako tomu bylo při prvním turnaji v onom znameni.Ano ano přikývla Magmimt Jen frakce nikdo navic.
dne 22.05.09 zapsal(a) Fénix
ornament
Nocni prohlidka truhlic.
Tak se na to podivej. Myslim že s klidným svědomím můžeme uzavřít i toto kolo. prohlásila Aessei k Magmimt.Tak tak přikývla Magmimt Tvoji elfové zase vyhráli.Prohlásila s trpokstí v hlase Aessei. To ano přikývla Magmimt Ale ikdyž barbaři nevyhráli zaslouží si pochvalu a odměnu alespoň za snahu. A nebo máš na to snad jiný názor?Aessei energeticky zavrtěla hlavou.Ne nemám byla bych sama proti sobě a barbarům. Já věděla že se dohodneme.Usmála se Magmimt Takže poslouchej mne dobře. Já dám odměnu barbarům a ty dáš dar elfum. To mi připadá rozumné.Dobře tedy já už začínám tušit co za odměnu elfové dostanou jen si na moji odměnu ještě chvíli počkají. Prohlásila šibalsky Aessei
dne 13.06.09 zapsal(a) Fénix
ornament
Na blíže neurčeném místě
*Muž ve zbroji seděl na trůně, když v jednom okamžiku bleskurychle praštil do stolu před ním, až číše s vínem na něm pokyskočila a dunivá rána se rozléhala dál a dál ztichlou chodbou*
Dvě ženské postavy se ohlédly po muži a jedna z nich se optala "Copak, problémy?"
"Problémy?!!! Ti psi se vrátili do Thyrisu, odkud sem je vyhnal, ti bezvěrci se rozhodli tam usídlit a to já rozhodně nenechám bez odezvy! Budou trpět! A jestli jim moje varování nebude stačit, tak jich bude trpět mnohem více!" pronesla naštvaně mužská postava.
"A nemyslíš, že jsi na ně příliš krutý?" pronesla sličná elfka.
"Mají co sami chtěli. Ze mě si šašky nikdo dělat nebude! A dost! Nebudu se o tom už s vámi bavit! Rozhodl sem!" odsekl muž, vstal a odešel.
dne 14.03.10 zapsal(a) Dorothea
img Multiturnaj
12 zápisů - Styra, Hestie
od 23.12.08
do 13.02.11
dokončený
img Klášter slunce
28 zápisů - Fénix, Dorothea, Johny, Zullas
od 21.11.07
do 10.05.14
dokončený
img Hadí lid
22 zápisů - Dorothea, Nessie
od 10.02.09
do 10.12.09
dokončený
img Entové v Lewanu
4 zápisy - Dorothea
od 25.01.09
do 07.09.09
dokončený
img Lewanský druid
2 zápisy - Dorothea
od 26.03.09
do 30.07.09
dokončený
img Jezdci Apokalypsy
15 zápisů - Styra, Seeker
od 22.03.09
do 17.06.10
dokončený
img Aessei, Alhuzr, Magmimt
10 zápisů - Fénix, Dorothea
od 03.03.09
do 14.03.10
dokončený
img Nekromant
5 zápisů - Nessie, Styra, Dorothea
od 01.09.09
do 01.11.09
dokončený
img Santiago de Miquel
14 zápisů - Nessie, Saraju, Sylar, Abe, Menhit
od 21.05.09
do 27.12.10
dokončený
img Baron
10 zápisů - Sylar
od 26.12.09
do 02.10.10
dokončený
img Cestovatelé časem
40 zápisů - Dorothea, Golfin, Saraju, Menhit, Balthazar, Ordenor, Tarog, Droam, Tereas, Arella
od 27.04.10
do 03.12.13
dokončený
img Amulet
12 zápisů - Seeker
od 04.04.10
do 03.10.10
dokončený
img Podivné dědictví
3 zápisy - Menhit
od 04.02.11
do 14.03.11
dokončený
img Krvané řeky
5 zápisů - Hestie
od 08.02.11
do 19.03.11
dokončený
img Polozapomenutá
33 zápisů - Menhit
od 06.02.11
do 27.12.11
dokončený
img Roční období
9 zápisů - Erreth, Zullas, Arella
od 03.04.13
do 03.05.14
dokončený
img Blázinec
4 zápisy - Ainar, Erreth, Zullas
od 08.06.13
do 28.07.13
dokončený
img Vykradená hrobka
5 zápisů - Arella, Zullas
od 29.09.13
do 20.11.13
dokončený
img Zvířecí soutěž
3 zápisy - Zullas
od 27.11.13
do 19.03.14
dokončený
img Podsvětí
16 zápisů - Erreth, Arella, Zullas, Jednooky
od 29.05.13 probíhající
img Magická sekta
7 zápisů - Jednooky, Arella
od 06.05.18 probíhající
img Černý Hrad
32 zápisů - Jednooky, Arella, Tass
od 31.05.18 probíhající
Zkoušky
1 zápis - Arella
od 11.05.22 probíhající

Valid CSS Valid HTML 4.01 Transitional 

© Copyright 2002-2023 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist