Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace
rss města

Co je nového?

Tady se objevují novinky související přímo se samotnou hrou. Najdete zde nové královské zprávy a vyhlášky, informace o probíhajících questech, informace o turnajích a zápisy do Andarijské kroniky.
Víte, jak odkazovat na novinky?

vše - quest - turnaj - zpráva - vyhláška - kronika - města - vyhledávač δ

vše - Císařství - Andor - Thyris - Havant - Lewan - Ileren - Imer - Tarkas - Margaard

02.01.22, 22:22 Andor odkaz přidal(a) Starostka Madison
obrazek
Měsíční Trubači V.
Ctění obyvatelé Císařství a občané hlavního Císařského města Andarie,

na úvod dávám na vědomí starostce Aishlyn a Hradišti že souhlasím se stanoviskem uvedeným na svitku.
zároveň žádám aby mne navštívil kdokoli z cechu Řemeslníků.

Je tu nový rok a další měsíc bude ve znamení svobodných voleb občanů Andoru. Vše, co bych chtěla říct už bylo vyřčeno, teď záleží na vás, na občanech. Rozhodněte se spravedlivě a moudře. Osud tohoto města máte ve svých rukou. Jako u každých voleb očekávám, že se situace začne vyostřovat, což v této válečné volbě není zrovna ideální.

Změna stanoviska ohledně chmelnic:
Vzhledem k tomu, že chci, aby byl vyroben Andorský ležák, bude třeba chmel. Do hospod chodí většina dělníků i občanů ráda a tak by nebylo moudré, aby město nemělo vlastní chmelnice a muselo hledat chmel ve světě. Pole mohou být, ale výstavba nám rozhodně nebrání v tom abychom si udrželi i chmelnice.

Zrušení sankcí cechu Kavalérie a vděk cechu Renor Rah:
Vzhledem k nelehké době nebudou nadále cechu Kavalérie navyšovány daně za ubytování cechovního obchodníka v městském hostinci. Obchodník bude městem obstaráván i nadále a cech má kdykoli možnost si ho vyzvednout a opět s ním uzavřít kontrakt. Zároveň město odpouští cechu všechny sankce z důvodu faktu, že cechovna, kde má maličkost trávila velkou část mládí byla vykradena.
Poděkování náleží cechu Renor Rah za opětovné zprovoznění obchodu. Budu ráda když mne kdokoli z cechu Renor Rah osobně navštíví v mém sídle ohledně několika záležitostí s obchodem, o schůzku žádám i kohokoli z cechu Kavalérie.

Opětovná změna cen v několika službách:
Přihlášení občana zůstává na nule. Platí stále to, že každý nový občan má nárok na měsíční bydlení v libovolném domě zdarma. Cena za odhlášení byla skutečně vysoká a tak nyní každý občan, který nebude chtít být nadále občanem, zaplatí 150 zlatých. Přihlášení i odhlášení cechu zůstává beze změny.
Daně byly sníženy na 8 zlatých za měsíc a ve spolupráci s hlavní Andorskou bankou byl úrok v bance navýšen na 0,10% - Průzkum odhalil že vyšší úrok vám už žádná banka nedá.
Nyní k soukromým šachtám. Všímám si vysoké neobsazenosti a to bych ráda napravila. Každý, kdo bude chtít mít vlastní soukromou šachtu se se mnou může domluvit na individuální ceně, zdá - li se mu současná cena moc vysoká. Pokud má někdo z občanů další návrhy či námitky k soukromým šachtám, nechť mne navštíví v mém sídle, nebo mi zanechá svitek a společně se budeme snažit, aby byla každá soukromá šachta obsazená.
Dále k dolům. Vstup do druhého Andorského dolu má každý zdarma, což není zrovna něco, co by se mi líbilo. Cena cizincům za vstup do 1. dolu byla snížena z 500 zlatých na 100 zlatých. Do budoucna bych byla ráda aby byla vytvořena teleportační cesta i do našeho druhého dolu. Jeho okolí taktéž chystám zvelebnit a zároveň zpoplatnit vstup v té samé výši, co u 1. dolu.

Odvolání herolda Nafriuse z funkce:
Vzhledem k trvání stížností ohledně nedodržování zákonů a špatné reprezentaci zákonů, tímto odvolávám herolda Nafriuse z funkce herolda. Pan Nafrius má čas na to, aby mi svou šerpu do tří dnů odevzdal, nebo budu nucena se obrátit na Andorského soudce a započít s ním trestní stíhání.

Zvelebnění cvičiště a vize zlepšit a více zdostupnit chudinskou čtvrť':
Když už zde byla zmínka o teleportační cestě, ráda bych, aby další z nich byla v chudinské čtvrti, místo současného místa na lynčování. Zároveň bych ráda, aby se chudinská čtvrť stala společně s Veselým domem dalším centrem Andorské zábavy, více obchodníků, možná herna? Vše mám zatím v hlavě, a realizace bude na místě až ve chvíli, kdy bych zvítězila ve volbách. Ať už tam bude další léčitel, další banka, zkrátka cokoli, co by se hodilo. Rozšíření teleportační sítě také není k zahození.
Co se našeho cvičiště týče. Je velmi malé a ráda bych ho rozšířila. To vše ale zůstává vizí, zní to však mile, že? Konečně má někdo nápad hnout s městem o úroveň výš.
Mnoho úspěchů v novém roce dvacet dva.
Držme za Císařství, držme za svou zemi!

Za hlavní Císařské město Andarie,
Starostka Madison

ostatní

Valid CSS Valid HTML 4.01 Transitional 

© Copyright 2002-2022 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist