Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace
rss města

Co je nového?

Tady se objevují novinky související přímo se samotnou hrou. Najdete zde nové královské zprávy a vyhlášky, informace o probíhajících questech, informace o turnajích a zápisy do Andarijské kroniky.
Víte, jak odkazovat na novinky?

vše - quest - turnaj - zpráva - vyhláška - kronika - města - vyhledávač δ

vše - Císařství - Andor - Thyris - Havant - Lewan - Ileren - Imer - Tarkas - Margaard

01.12.21, 13:56 Andor odkaz přidal(a) Starostka Madison
obrazek
Měsíční Trubači IV.
Ctění obyvatelé Císařství a občané hlavního města Andarie,

na úvod dávám na vědomí, že budu k dispozici ve starostově sídle dnes od 21:30 a zítra, tedy druhého dne tohoto měsíce a roku od 20:30 Pokud máte něco na srdci, račte se zastavit.

Loučíme se s rokem, který znamenal chaos a válku.

Hlavní město hledá herolda:
Vzhledem k častým stížnostem na současné heroldy mi nezbývá než vyhlásit konkurz na třetího herolda, u kterého bych si ráda ověřila, zda zvládne město a občany chránit lépe než současní heroldi. Pokud by se ukázalo, že nový kandidát zvládne ochranu města lépe, budu nucena ho nahradit za některého ze současných heroldů. Stížností se mi kupí čím dál více, toto zkrátka tolerovat nemohu. Nový kandidát nechť mne vyhledá osobně buď v době vyhlášených úředních hodinách nebo mimo úřední hodiny.

Vyhlášení úředních hodin na 12. měsíc
Od 15. dne tohoto měsíce budu ve svém sídle každou neděli a středu od 20:30 Pravidelnost těchto úředních hodin bude trvat až do 7. dne, 1. měsíce dalšího roku.

Hlavní vánoční trhy
Ať už chodíte na trhy rádi nebo ne, hlavních vánočních trhů se zkrátka účastnit musíte. Je tradicí že hlavní vánoční trhy si bere do otěží hlavně hlavní město a ani letos se to nemění. Termín trhů vyhlásím během tohoto měsíce, ale vězte, že dlouho čekat nebudete.

Seženete zde různé vánoční dekorace, vánoční stromky, možná vás čeká i výlov kaprů, hudba, no zkrátka, dorazte a uvidíte!

Poděkování
Hlavní město chce tímto vyjádřit velký dík panu Trulsovi Rohkovi, Štěpánu Hráškovi, cechu Post Mortem a Gladie za udržování svých obchodů. Díky vám město prosperuje k lepším zítřkům.

Uvolnění cechovních obchodů cechů Renor Rah a Kavalérie
Vzhledem k dlouhému trvání zadržování cechovních obchodů cechů Renor Rah a Kavalérie jsem se rozhodla, že obchody budou uvolněny jiným zájemcům, kteří v nich mohou prodávat. Pokud se některý z cechů o obchod přihlásí zpět, je mou povinností jim obchod navrátit. Do té doby však budou uvolněny.

Polnosti
Vzhledem k tomu že v zimě nic neroste, rozhodla jsem se proto, že každému, kdo má v Andoru pronajatou nějakou polnost, pole prodloužím o 720 hodin, tedy o 30 dní. Od příštího roku budou polnosti zdraženy a novou cenu jejich majitelé vidí už nyní na cedulkách.

Rozlučte se s chmelnicemi, místo nich budou nová pole!
Jak už jste si mohli všimnout, chmelnice jsou v podstatě k ničemu. Nikdo je nevyužívá, díky nim město ani hospody neprosperují, proto se v příštím roce domluvím s císařskými staviteli a společně chmelnice změníme na pole, která jsou žádaná mnohem více než chmelnice.

Odpuštění daní
Pro tento měsíc hlavní město nebude od občanů vyžadovat zaplatit daně. Již nyní všem občanům město daně odpustilo.

NABÍDKA: Prodloužení pronájmů
Tento měsíc může každý, kdo obývá nějaký pronájem požádat o prodloužení pronájmu o 720 hodin (tedy o 30 dní) je jen na vás, kdy si o prodloužení řeknete.

NABÍDKA: Novým občanům 500 zlatých a bydlení na 3 měsíce zdarma!
Všem novým občanům nabízí hlavní město v tomto měsíci bydlení na 3 měsíce zdarma a 500 zlatých k tomu.

Změna ceny za odhlášení občanství a za vstup cizincům do dolu
Cena za odhlášení občanství se změní z 500 zlatých na 1.500 zlatých. Cena vstupu cizincům do našeho dolu se změní z 300 zlatých na 500 zlatých.

Držme za naší milovanou Císařovnou Kilias, držme za Císařství, držme za svou zemi!

Za hlavní město Andarie,
Starostka Madison

ostatní

Valid CSS Valid HTML 4.01 Transitional 

© Copyright 2002-2022 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist